Fotowoltaika oraz inne źródła energii odnawialnej są dziś wielką szansą na ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
Wielu przedsiębiorców chce przyłożyć się do zmiany sposobów wytwarzania energii na lepsze, inwestując w nowoczesne panele słoneczne. W parku maszynowym Electris przygotowujemy komponenty oraz szynoprzewody, które są bardzo często wykorzystywane w tym sektorze, na przykład do inwerterów fotowoltaicznych.
Zarówno miedź, jak i aluminium są materiałami energooszczędnymi, więc nic dziwnego, że stosuje się je w panelach fotowoltaicznych. Poza tym panele pracują najwydajniej, kiedy nasłonecznienie jest największe, czyli panują wysokie temperatury, a miedź lepiej niż inne materiały przewodzące gromadzi i odprowadza ciepło.
Miedź ma też zastosowanie w łącznikach oraz energoelektronice stosowanej w inwerterach i układach kontrolno-pomiarowych. Z miedzi wykonuje się części do falowników, transformatorów i połączeń taśmowych od ogniw fotowoltaicznych. Na farmach fotowoltaicznych bardzo często wykorzystuje się miedziane szyny prądowe, czyli bus bary. W Electris możemy je giąć, skręcać, otworować, przetłaczać, wiercić – po prostu dowolnie kształtować. Bus bary wydajnie dystrybuują energię, dlatego wykorzystuje się je nie tylko w modułach fotowoltaicznych, ale także do budowy szaf i rozdzielnic prądowych. Służą do podłączania transformatorów do sieci elektroenergetycznej.