CERN, znany głównie z obsługi Wielkiego Zderzacza Hadronów (LHC), prowadzi pionierskie badania nad podstawowymi prawami fizyki i strukturą wszechświata. LHC będący największym na świecie akceleratorem cząstek, odgrywa kluczową rolę w badaniach nad cząstkami elementarnymi.
Nasi goście:
- profesor Ian Gardner Bearden z Niels Bohr Institutet w Kopenhadze,
- inżynierowie zaangażowani w projekt ALICE-FoCal: Maciej Czarnonoga oraz Tony Van Den Brink,
- oraz studenci z Politechnika Warszawska: Angelika Szor i Mikołaj Kucharski,
mieli okazję zobaczyć jak wyglądają nasze procesy produkcyjne oraz jak dużą wagę przykładamy do jakości produktów. W spotkaniu ze strony Zarządu Electris wzięli udział Dawid Knapik i Mateusz Knapik.
W ramach naszej współpracy Electris przygotuje elementy miedziane, które mogą być wykorzystane w jednym z kluczowych urządzeń eksperymentu – kalorymetrze (FoCal - Forward Calorimeter). To zaawansowane narzędzie umożliwia pomiar energii cząstek subatomowych, takich jak protony, elektrony czy fotony, co jest kluczowe dla analizy procesów zachodzących podczas zderzeń w LHC. Dzięki takim precyzyjnym pomiarom naukowcy mogą lepiej zrozumieć strukturę materii w ekstremalnych warunkach.
"Nasza firma od lat współpracuje z jednostkami badawczymi, a możliwość dostarczania komponentów do tak prestiżowego eksperymentu, jak ALICE, jest potwierdzeniem najwyższej jakości naszych produktów oraz zaawansowanych kompetencji naszego działu R&D. Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązania wspierają badania naukowe na tak wysokim poziomie i cieszymy się, że możemy przyczyniać się do odkrywania tajemnic wszechświata." - mówi Dawid Knapik.